Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

MAGDALENA OGÓREK NA POMORZU

dodano 2015-04-23 18:20 w kategorii: Informacje

W środę 15 kwietnia Pomorze odwiedziła kandydatka na Prezydenta RP dr Magdalena Ogórek. Na jej trasie znalazł się Starogard Gdański, Gdańsk i Gdyni. We wszystkich tych miejscach kandydatka popierana przez SLD był bardzo ciepło przyjmowana – mimo kapryśnej tego dni pogody.

 

Królewskie miasto Starogard Gdański, nazywa się tez stolicą Kociewia, było pierwszym jaki na Pomorzu odwiedziła dr Magdalena Ogórek. Czekał tam na nią były prezydent miasta i wiceszef Rady Wojewódzkiej SLD Edmund Stachowicz oraz szef Rady Powiatowej Wiesław Rutkowski. Program obejmował spotkanie z mieszkańcami, spacer po starogardzkim rynku i rozmowy z działaczami SLD. Zdjęcia ilustrujące artykuł najlepiej oddają atmosferę tych spotkań, w których cały dzień towarzyszył kandydatce szef pomorskiego SLD Jerzy Śnieg.

Po wizycie na Kociewiu Magdalena Ogórek przyjechała do Gdańska, gdzie przed Zieloną Bramą spotkała się z dziennikarzami poświęcając resztę czasu na to, co jest w jej kampanii najważniejsze – spotkania z ludźmi. Dr Ogórek pospacerowała po starym mieście, gdzie spotkała się z dużym zainteresowaniem turystów i Gdańszczan. Gdyby nie dalsze punkty programu sesjom zdjęciowym nie byłoby końca.

W końcu w Gdyni na kandydatkę czekali działacze pomorskiego SLD, w tym skład zarządu i rady wojewódzkiej. Na spotkaniu doszło do bardzo ciekawej i merytorycznej wymiany zdań na tematy społeczno-gospodarcze. Zebrani przypominali dr Ogórek – Ślązaczce, o problemach gospodarki morskiej, sprawach urzędników i pomocy społecznej. W spotkaniu w gdyńskim Domu Marynarza uczestniczyła także wiceszefowa SLD prof. Joanna Senyszyn i słupski poseł z klubu SLD Jarosław Gromadzki.

W trakcie wszystkich swoich wystąpień dr Ogórek przypominała kluczowe elementy programu wyborczego: podniesienie rażąco niskiej kwoty wolnej od podatku, polepszenie warunków dla młodych na rynku pracy celem zahamowania kolejnych fal emigracji oraz reformę skomplikowanego i nie zrozumiałego prawa podatkowego i gospodarczego.

Tego dnia Magdalena Ogórek udzieliła także wywiadu politycznego w Radio Gdańsk.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.